Alan Tarama’nın Bilinmeyenleri ve Kullanımı

0

Bin yıllar evvel insanoğlu bir takım özelliklere sahip ağaç dalları ile su kuyuları bulmuş bu yöntemi keşfetmişlerdir.Bu yöntemin temelinde insanda mevcut olan durağan(statik) enerji ile maddelerin frekans olarak yaydıkları enerjiler arasında formülsel bir bağlantı kurulmuştur. Çağımızda bu formül ile çalışan teknik makineler kullanılmakta ve bu şekilde derin çukurlar açarak (sondaj) yerin fizyolojik yapısını analiz etmek, değerli maden yataklarını ve su bulmak mümkündür. Bu sistem ile çalışan makineler aynı zamanda değerli metalleri, (bakır,alüminyum,bronz,gümüş,altın ) mezarları,boşlukları,odaları ve yataklarıda bulmakta kullanılmıştır.

Bu faaliyetlerin sonucunda bu jeofizik prensiplere uygun olarak üretilmeye başlanan oldukça kullanışlı olan jeofiziksel makineler günümüzde kullanılmaya başlanmıştır.Bu cihazlar Alan Tarama yani uzun menzilli konum belirleyici adını almıştır.

Evrende her nesnenin yaydığı bir enerji vardır.Bu enerji yer altındaki her madende,nesnede ve metallerde de bulunur.Bu metaller yeryüzüne doğru belirli açılarda enerji yayar.Bu yayılan enerji, belirli bir formülle çalışan alan tarama dediğimiz cihazlar yardımıyla tespit edilir ve noktaya doğru götürür.

Uzun menzilli konum belirleyiciler ( alan taramalar), ekseriyetle büyük arazilerde ve çok derinde olabilecek bazı değerli madenler,mezarlar,odalar veya boşlukların bulunmasında işe yarayan makinelerdir.Alan taramaların diğer yer altı sistemlerinden yahut dedektörlerden farkı şudur ki, daha geniş alanda daha kısa zamanda yön belirlemesi ve daha hızlı sonuç almaktır.

Kural olarak uzun menzilli konum belirleyiciler (alan taramalar) durağan enerjiyi kullanıcısından doğrudan algılayarak hareket halinde olan mekanik bir sistemle nesnenin yolladığı enerji sinyallerini alarak belirli bir yön tayin eder.Bu cihazlardan verim elde etmek istiyorsanız,alan taramanın calışma sistemini iyi bilmeniz,bu sisteme göre kullanmanız ve cihazın götürdüğü hedefe doğru yön belirlemeniz gerekmektedir.

Genelde alan taramalarla beraber mutlaka bir dedektör kullanılması tercih edilir.Çıkarılan toprağı daha detaylı okutmak amacıyla alınan dedektörler kullanıcıya ek bir taşıma yükü ve masrafı getirecektir.Bu sorunu çözmek, daha ekonomik ve daha pratik bir cihaz üretmek için uzmanların yaptığı testler sonucu bu anlamda sorunu kökten çözecek bir alan tarama geliştirildi.

Apron Deluxe’un Farkı

Apron Deluxe adı verilen bu alan tarama 12 farklı modda geniş alanda tarama yapabilen bir cihazdır.Ne aramak istiyorsanız,cihaz üzerinde o şekilde ayarlama yapabilirsiniz.Apron sizi aradığınız nesnenin üzerine antenler yardımıyla götürür.Değerli metallerin ayrımını yapar.En büyük özelliği ayarlanabilir frekanslı olmasıdır.

Apron Deluxe la ilgili daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayın…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Tedarikçi